/Files/images/школа_до рем.jpg Про походження назви с. Гостова (перша письмова згадка датується 16 грудня 1437 р.) існує кілька версій. В одній з них говориться, що колись селом часто проїжджали купці (гості), в іншій – що на честь перемоги козаків над татарами тут влаштували гостину.

Розміщене село від районного центру за 18 км.

Школа в с.Гостові заснована в 1832 році і була парохіальною. У 50-60-х рр. ХІХ ст. реорганізована в народну, а в 1880 р. – у державну однокласну. До 1901 року вона була вже двокласною. Польська народна школа заснована в 1908 р.

Отже, на початок ХІХ ст. в селі діяло вже дві школи: з українською мовою навчання для дітей українців і з польською мовою навчання для дітей польського походження.

У 1937 році методом народної будови (селяни відробляли на будівництві по 5-8 днів) споруджене шкільне приміщення площею 150 м.кв. для дітей поляків. Діти українців навчались у старому приміщенні.

З 1939 року діти поляків і українців навчалися разом у приміщенні польської школи у зв’язку з тим, що приміщення української було зруйноване.

Першою вчителькою в українській школі була Теодора Теодорівна Кухтинова, яка тут працювала 35 років. Також учителями були Стрийська Ольга, Волкова Ольга, Сітарський, Ручковська, Сандетська. Релігію викладав о. Стрийський. Усі вчителі мали середню освіту.

У липні 1944 року приміщення польської школи зруйнували мадяри. Під школу пристосували будинок, де раніше жили вчителі.

З 1 вересня 1953 року школу реорганізували у семирічну, а з 1 вересня 1960 р. – у восьмирічну.

До вересня 1969 року учні навчались у пристосованих трьох приміщеннях, у дві зміни. Класи були тісними: площа найбільшого з них становила 25 м.кв., а найменшого – 16 м.кв.

У 1961 році за допомогою колгоспу розпочато будівництво нової школи за рахунок державних коштів . Із введенням у дію нового приміщення з 1 вересня 1969 року в селі відкрито середній заклад.

Нова двоповерхова школа на 320 учнів має 11 світлих класних кімнат площею 48м2, два коридори, фойє, спортзал, актовий зал, їдальню, майстерні.

На даний час наша школа функціонує як загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Наша школа має свою систему навчально-виховної роботи з учнями, але в будь-якому разі ця робота спрямована на розвиток у дітей гордості за своє село, вулицю, школу, на виховання любові до своєї Батьківщини, до природи, вміння жити з нею в злагоді, зміцнення фізичного, психологічного, морального здоров’я, формування потреби творити добро, здатності адаптуватися до життя в соціумі.

Село живе – поки живе школа. Так завжди було, є і буде… І хоч в останні роки в житті багато труднощів і проблем, школа намагається здолати усі перешкоди, продовжує сіяти добре, мудре, вічне в душах учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 1334

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.